logo

reklam

ADALET İÇİN VARIZ İNFAZ VE KORUMA MEMURU

DDDDAFFAA

CİPDER (Ceza İnfaz Kurumları Personeli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği) öncülüğünde,  “Gardiyan” unvanının “İnfazve Koruma Memuru” olarak değiştirilmesinin 33. yılı nedeniyle,  13 Ağustos 2017 saat 22:00’da Twitter’da  #gardiyandegiliz etiketiyle bir etkinlik yapılacak.

Atılacak tweetlerde, medya organlarına ait hesaplar ile basın mensuplarına ait hesaplar etiketlenecek ve bu yola farkındalık oluşturulmaya çalışılacaktır.

#gardiyandegiliz etiketi, kısa ve öz bir mesaj içermekte olduğundan tercih edildi.  #gardiyandegiliz etiketi, bizleri “gardiyan” olarak bilen insanlara karşı bir haykırış, “gardiyan”a atfedilen olumsuz anlam ve sıfatları reddediş niteliğindedir.

Diğer taraftan etiketimizin altına, “İnfaz ve Koruma Memuru” olduğumuzu vurgulayan yazılı ve görsel öğeler de eklenecektir. Bu şekilde, atılan binlerce tweeti gören basın mensuplarının hazırlayacakları haberlerde “gardiyan” unvanını kullanmamaya özen göstereceğini ve bizleri hak ettiğimiz şekilde tanımlayacağını umuyoruz.

 

TWİTTER HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

➢ Twitter’da en çok konuşulan 10 başlık TT Listesi olarak adlandırılır. (TT) Trending Topic, yani herkesin yöneldiği konu demektir.

➢ Türkiye’de günde yaklaşık 100 konu ya da etiket bu listeye girer. Kimisi 1 dakika, kimi ise 24 saatten uzun süre bu listede yer bulur.

➢ Bir konunun kısa zamanda TT Listesi’ne girebilmesi için o konunun aniden ve çok sayıda kullanıcı tarafından konuşulması gerekir.

➢ Bir kişinin çok sayıda tweet atması değil, o konuda birçok kullanıcının tweet atması TT Listesi için belirleyici olur.

➢ Aynı ‘hashtag’in bir tweet içerisinde birden fazla kullanılması hiçbir fayda sağlamaz; ancak takipçilerin dikkatini çekmeye yarar.

➢ ”Yumurta kafa” olarak adlandırılan hesaplardan (fotosuz) yazılan tweetlere  ”sahte” gözüyle bakılır ve dikkate alınmaz.

➢ Korumalı hesaplardan atılan tweetlerin TT Listesi’ne girmek için fayda sağlamaz,  yani Twitter Gündemi’ne etkisi olmaz.

➢ “RT” ReTweet anlamına gelen bu kısaltma, başkasının attığı tweet’i tekrar tweetlemek anlamına gelir.

 

TWEET ATILACAK MEDYA ORGANLARI

Ajanslar

@anadoluajansi @dhainternet @ihacomtr

TELEVİZYON KANALLARI

@atvcomtr @KanalD @kanal7 @startv @ShowTV @FOXTurkiye @HaberturkTV @tgrthabertv @trthaber @halktvcomtr @tvahaber @ntv @cnnturk @ulketv

GAZETELER

@t24comtr @cumhuriyetgzt @Haberturk @milliyet @gazetesozcu @Haber7 @Aksam @Hurriyet @ensonhaber @internethaber @turkiyegazetesi @yenisafak @Vatan @AkitGazetem @AJTurk

13 Ağustos 22:00’da yapılacak olan etkinliğe tüm Ceza ve Tevkifevleri Personeli davetlidir.

Share
#

SENDE YORUM YAZ