logo

reklam

BU KİTAP TAM SİZE GÖRE!

kitap-manset-3

KAMU PERSONELİNE YÖNELİK DİSİPLİN SORUŞTURMASI SÜRECİ ADLI YAYIN CİPDER YAYINLARINDAN ÇIKTI!

CİPDER Genel Başkan Yardımcısı Levent PREVEZE ile gerek personele gerekse hükümlülere yönelik disiplin soruşturmaları konusunda önemli bir tecrübe kaynağı olan Tayfun BOZER tarafından hazırlanan bu başvuru niteliğindeki eser CİPDER tarafından satışa sunuldu.

Kitabın arka kapağındaki ön sözden alıntı, kitabın yazılma amacını ortaya koymaktadır: “Önemli bir kamu hizmetini yerine getiren ceza infaz kurumu yönetici ve personeline yönelik sürdürülen soruşturma süreçlerine ışık tutması, bu anlamda muhakkik olarak görevlendirilen kişiler ile araştırma ve soruşturma yapma ile ceza vermeye yetkili disiplin amirlerine de yol göstermesi bakımından önemli bir çalışma olduğunu düşünüyorum.

Kitabımızın konusu olan ceza infaz kurumu personeline yönelik disiplin soruşturması süreci, sadece disipline aykırı eylemler; bunlarla ilgili araştırma, soruşturma ve bunların karşılığı olan cezaların uygulanmasından ibaret tutulmamıştır.

Disiplin daha geniş bir anlam ifade edecek şekilde ayrıntılandırılmış; çalışma ortamlarını düzenlenmesi, çalışanların mali ve sosyal haklarının iyileştirilmesi, idarenin çalışanlara ve dolaylı olarak topluma karşı sosyal sorumluluğunu yerine getirerek insan odaklı ve karşılıklı güvene dayalı bir iklim oluşturulmak suretiyle iş veriminin artırılması gibi birtakım konulara değinilmiş, ceza ve disiplin tedbirlerinin amacının kişiyi cezalandırmaktan ziyade kamu hizmetinin devamlılığı için kişinin ve diğer çalışanların bu ceza yoluyla eğitilmesi, caydırılması gibi üst amaçlara sahip olduğu vurgulanmaya çalışılmıştır.

23 TL satış yatı olan kitap CİPDER üyelerine sadece 15 TL!
Cipder tarafından yayın hayatına kazandırılan kitap, Cipder Genel Merkezinden temin edilebilecek.

Cipder Avea Kurumsal Hatlı Telefonlar:Tel:  0312 419 14 48 -05063887154- 05075329530

Share
#

SENDE YORUM YAZ

#

BU KİTAP TAM SİZE GÖRE!” için 5 Yorum

 1. İSMAİL TUNCAY : diyor ki:

  ESER DİSİPLİN SORUŞTURMASI AÇISINDAN SÜPER BİR KAYNAK FİYATI GÜZEL TAVSİYE EDERİM ÖZELİKLE TAYFUN BEY ALANINDA UZMANDIR.

 2. canismajoris : diyor ki:

  Emek sarfedilmiş ve sonucunda çok kaliteli bir yayın olmuş.Çalışma arkadaşım Sayın Tayfun BOZER beye başarılar diliyorum.Ayrıca Sincan 1 Nolu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda ve özelikle infaz biriminde çalışan tüm arkadaşlarıma selamlarımı gönderiyorum.

 3. OĞUZ POLAT : diyor ki:

  Öncelikle eseri hazırlayanların emeğine ve yüreğine sağlık…çok başarılı olmuş..görevde yükselme sınavlarına girecek arkadaşlara yardımcı olacak türden bir yayın ayrıca…CİPDER genel başkan yardımcısı Levent bey ve usta isim Tayfun BOZER beyin imzası olunca ayrı bir tat oluyor…

 4. çok başarılı…mükemmel bir çalışma olmuş..elinize sağlık

 5. Kitap ın konu anlatımı iyi soruların cevap şıkları yanlış