logo

reklam

İNFAZ VE KORUMA MEMURLARINA BOMBALI SALDIRI

Başlıksız-1ghhjtuydthd

İzmir’in Buca ilçesinde cezaevi servis aracının geçişi sırasında çöp konteynerinde patlama meydana geldi. El yapımı patlayacının infilak etmesi sonucu sürücü ile 8 infaz ve koruma memuru yaralanırken, servis ile çevredeki bazı araçlarda hasar oluştu.

İzmir’in Buca ilçesinde, cezaevi servis otobüsüne yönelik hain saldırıda 9 kişi yaralandı. Olay, dün saat 08.00 sıralarında Kop Mahallesi Ahmet Piriştina Bulvarı üzerinde meydana geldi. Buca Kırıklar Ceza İnfaz Kurumlar Kampüsü’nde görevli personeli taşıyan servis aracının caddeden geçişi esnasında çöp konteynerine bırakılan el yapımı patlayıcı büyük bir gürültüyle infilak etti. Patlama sonucu sürücü ile 9 personel yaralanırken, servis otobüsü, park halindeki bazı araçlar ve bir binada hasar oluştu.

İNFAZ VE KORUMA MEMURUNUN AYAĞI AMELİYAT OLDU

Yaralılar, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi’ne kaldırıldı. Ayağından yaralanan infaz koruma memuru Yunus Kayar, sevk edildiği 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde ameliyata alındı.

FACİAYI SOL ŞERİT ÖNLEDİ

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, saldırının, çöp konteynerine bırakılan el yapımı bombayla gerçekleştirildiğini açıklayarak, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu. Adalet Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, bombalı saldırının şiddetle kınandığı, faillerin lanetlendiği belirtildi. Mahalle sakinlerinden Halil İbrahim Ünal, “Servis otobüsünün sol şeritte ilerlemesi ve çöp konteynerini geçtikten hemen sonra patlamanın olması faciayı önledi” diye konuştu.

Kaynak:Yeni Şafak

Share
#

SENDE YORUM YAZ