logo

reklam

ŞAHİN AĞA:MEMURLARIMIZ DONANIMLI VE EĞİTİMLİLER

Başlıksız-1rtrtrt

Ceza İnfaz Kurumlarında yaptığı tiyatrolar, kimsesizlere yaptığı yardımlar ve gençlerin oyuncu babası olarak bilinen Turgay Tanülkü’yü Değer Dergisi ekibi devlet tiyatrolarında ziyaret etti.

Son Kuşlar projessiyle yaklaşık 51 Bin hükümlü-tutukluya ulaşan Tanülkü, ceza infaz kurumları arasındaki dönüşümü ve projelerini Değer dergisine verdiği röportajla anlattı.

Bununla birlikte, Turgay Tanülkü Değer Dergisinde Hakan Erdem’e verdiği röportajda, Ceza infaz Kurumlarında görev yapan CTE Personeli hakkındaki düşüncelerini de okurlar ile paylaştı.

Röportajı yapan Hakan Erdem’in “Sizin gözünüzden personelin durumu nasıl?” sorusuna şöyle cevap verdi:

Yöneticilerimiz bilir. Yıllar önce, Bayrampaşa’da ben tiyatro yaparken, hükümlülerin odası sıcaktı. Çünkü sobaları yanıyor, kaloriferleri yanıyordu. Pencereleri havalandırıyorlardı kalabalık oldukları için. Bayrampaşa’nın camları kırık koridorlarında nöbet tutan personelde elektrik ocağında ısınıyordu. Zor şartları vardı. Personel canını ortaya koyuyor, ailesini dışarıda bırakıyor ve elinden geleni yapıyordu. Genel Müdürümüz Enis Yavuz Yıldırım’ın çok güzel bir sözü vardır. Elazığ’da şöyle demişti: “Benim makamda oturmamın huzuru, en alttaki memur arkadaşımın hükümlü-tutukluya olan davranışıdır.” Yani hükümlü tutuklulara ne kadar iyi davranılırsa, ben o kadar rahat olabilirim, diyor. Çok hoşuma gitmişti bu konuşma. Zaten memurlarımız artık daha donanımlı ve daha eğitimliler.

Röportajı yapan Hakan Erdem’in “Ceza İnfaz Kurumu Personelimize neler söylemek istersiniz?” sorusuna ise şöyle cevap verdi:

Onur duydukları bir iş yapıyorlar. İnsanla uğraşıyorlar. Kendi aileleri gibi düşünüyorlar. Empati yapabiliyorlar. İşleri hakikaten zor biliyorum.Netice olarak personel de bir aile ferdi. Yurtdışındaki personelin avantajı, personel ile hükümlü aynı mahallede oturmuyor. Bizim personelimiz ceza infaz kurumlarına yakın oturuyor. Hükümlü ailesi de aynı mahallede oturuyor. Sonuçta içerideki insan çıkınca yine aynı mahalledesin. Personelimiz çok gayretli ve zor şartlarda güzel şeyler yapıyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ