logo

reklam

TWİTTER ETKİNLİĞİ GARDİYAN DEĞİLİZ

WWWWWWWW5555555555555555555

13 Ağustos tarihinin “İnfaz ve Koruma Memuru” tanımı verilişinin 33. yıl dönümü olması nedeniyle 13 Ağustos Pazar günü saat 22.00’da sosyal medyada açılan “#gardiyandegiliz” hastagı ile twitter’da etkinlik başlattık. Bütün meslektaşlarımız etkinliğe davetlidir.

Vardiyadan çıkan meslektaşlarımızın evlerine ulaşıp rahat rahat twit atması ve katılımın en üst düzeyde olması için en uygun saatin 22:00 olduğu kanaatine varılmıştır.

Bütün CTE personelleri  twitter’da “#gardiyandegiliz” etiketiyle destek vermesi önemle rica olunur. Ne kadar fazla katılım olursa twitter’da gündeme girmemiz o kadar kolay olacaktır.

TWİTTER’DA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

Twitter’da en çok konuşulan 10 başlık TT Listesi olarak adlandırılıyor. (TT) Trending Topic, yani herkesin yöneldiği konu demek.

Türkiye’de günde yaklaşık 100 konu ya da etiket bu listeye giriyor. Kimisi 1 dakika kimisi ise 24 saatten uzun süre bu listede yer tutuyor.

Bir konunun kısa zamanda TT Listesi’ne girebilmesi için o konunun aniden ve çok sayıda kullanıcı tarafından konuşulması gerekiyor.

Bir kişinin çok sayıda tweet atması değil, o konuda birçok kullanıcının tweet atması TT Listesi için belirleyici oluyor.

Aynı ‘hashtag’in bir tweet içerisinde birden fazla kullanılması hiçbir fayda sağlamıyor ancak takipçilerin dikkatini çekmeye yarıyor

‘Yumurta kafa’ olarak adlandırılan hesaplardan (fotosuz) yazılan ‘tweet’ler ‘sahte’ gözüyle bakılıyor ve dikkate alınmıyor.

Korumalı hesaplardan atılan tweetlerin TT Listesi’ne girmek için fayda sağlamadığı yani Twitter Gündemi’ne etkisi olmadığı bilinmeli.

“RT” ReTweet anlamına gelen bu kısaltma, başkasının attığı tweet’i tekrar tweetlemek anlamına geliyor.

#gardiyandegiliz

İNFAZ VE KORUMA MEMURU ADI KAÇ YILINDA VERİLDİ?

T.C.Resmi Gazete 13 Ağustos 1984 Pazartesi Sayı: 18488 Mükerrer Bakanlar kurulu Kararı, Karar sayısı 84/8311 Ekli cetvellerde sınıfı, unvanı, derecesi ve sayısı gösterilen kadroların 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye eklenmesi ve mevcut kadrolara ilave olarak ihdas olunan kadroların ilişik kararda belirtilen esaslar çerçevesinde kullanılması; mezkűr Kanun Hükmünde Kararnamenin Geçici 2’nci maddesi hükmüne göre, Bakanlar Kurulunca 18/7/1984 tarihinde kararlaştırılmıştır.Adalet Bakanı Mehmet Necat Eldem imzalı Bakanlar Kurulu Kararı ile 1984 yılında İnfaz ve koruma Memuru tanımı kullanılmaya başlanmıtır.

Share
#

SENDE YORUM YAZ